tel تعمیر و نگهداری تاسیسات حرارتی برودتی 09127751882          

با تجربه و بهره مندی از دانش روز و نیروی جوانی برآنیم تا وجه تمایزی در طراحی، اجرا، نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیرات تخصصی تاسیسات، برودت و برق صنعتی خلق کنیم

تعمیر چیلر در تهران

تعمیر چیلر در تهران

مرکز تخصصی سرویس، تعمیر و نگهداری چیلر در تهران

پرشین برودت با داشتن بهترین مهندسان تاسیسات حرارتی برودتی ارائه دهنده خدمات تعمیرات تخصصی چیلرهای جذبی و تراکمی غرب تهران و سایر مناطق، مینی چیلر و سردخانه های صنعتی در تهران و شمیرانات، تعمیر چیلر در تهران با قرارداد ، تعمیر چیلر جذبی، تعمیر چیلر تراکمی . برای اطلاع از هزینه سرویس چیلر و دریافت نمونه قرارداد تماس بگیرید.  اسید شویی چیلر، سرویس چیلر تراکمی و جذبی

ارائه دهنده خدمات چیلر نظیر:

• تعمیرات تخصصی چیلرهای جذبی و تراکمی • نصب و راه اندازی اول فصل چیلر • سرویس و نگهداری چیلر • تعمیر چیلر و مینی چیلر • اسیدشویی چیلر • تعمیر چیلر • سرویس چیلر • تعمیرات ابزوربشن • تعمیر پمپ سلوشن • تعمیر پمپ رفریجرنت • نشت یابی و رفع نشتی • تعویض تیوپ ها • رفع انواع کریستال • احیای محلول لیتیوم بروماید

ما به دلایل زیر می گوییم در زمینه سرویس چیلر و تعمیر چیلر در تهران بهترینیم:
* دارای تخصص و تجربه کاری در زمینه تعمیر چیلر
* حرفه ای بودن تعمیرکاران چیلر در عیب یابی چیلر
* سابقه زیاد در زمینه تعمیر انواع چیلر جذبی و تراکمی
* وقت شناس بودن تعمیرکاران چیلر و تنظیم کردن ساعت کاری خود با مشتریان
* سرویس دهی در تمامی مناطق تهران
* هزینه های منطقی و منصفانه برای تعمیرات چیلر
* در صورت نیاز استفاده از قطعات معتبر اورجینال و شرکتی

برای مشاوره و هماهنگی خدمات تعمیر انواع چیلر در تهران و شمیرانات با شماره 09337752882 تماس بگیرید

عبارات کلیدی: سرویس کار چیلر در تهران،تعمیر و تعویض شیر سرویس چیلر، وکیوم چیلر تراکمی، نشت یابی چیلر تراکمی، علت یخ زدن کمپرسور چیلر تراکمی، علت سوختن کمپرسور چیلر،  تعمیرات چیلرهای جذبی، سرویس کار چیلر صنعتی در تهران

برای اطلاع از هزینه نگهداری چیلر در تهران تماس بگیرید، کلیه خدمات ما با قرارداد میباشد.

مطالب زیر در رابطه با چیلرها اطلاعات خوبی به شما میدهد

با توجه به اهمیت فاکتور تامین انرژی در انتخاب تجهیزات سرمایشی، قطعا در مناطقی که سوخت های فسیلی راحت تر و ارزان تر از انرژی الکتریکی تامین می شوند، چیلرهای جذبی بهترین انتخاب خواهند بود.
از دیگر مزایای این نوع چیلرها استهلاک کم و ناچیز، همسویی با سیاست های حفظ محیط، هزینه کم در نگهداری و بهره برداری. در مقایسه با سایر انواع چیلرهای غیرجذبی نیز دارای اهمیت به سزایی می باشند. از متداول ترین نوع چیلرهای جذبی، از نوع آب و لیتیوم بروماید یک مرحله ای یا single effect می باشند. این نوع چیلر به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که دارد در مواردی به کارگیری از آن اجتناب ناپذیر می باشد. به عنوان مثال بهره گیری از منابع گرمایشی برای چیلر جذبی در محدوده بین 80 الی 90 درجه سانتی گراد، فقط با چیلر یک مرحله ای یا single effect امکان پذیر است. به خاطر این مزیت اکثر کارشناسان این دما را برای موتورخانه های برج های مسکونی و اداری تجاری به منظور حصول ایمنی بیشتر در برابر خطرات ناشی از فشار و دما توصیه می نمایند. ایرادی که اخیرا به این نوع چیلر وارد می نمایند پایین بودن cop آن است که معمولا بین 6/0 تا 7/0 می باشد و در مقایسه با سیستم های دو مرحله ای یا double effect که دارای cop حدود 2/1 می باشد انرژی بیشتری مصرف می نمایند اما با توجه به اینکه چیلر یک مرحله ای در فشار و دمای پایین تر کاری می کند طبیعتا استهلاک کمتر و طول عمر بیشتری خواهد داشت. ضمن اینکه راهبری و نگهداری آن از سایر سیستم ها ساده تر و ارزان تر می باشد.
با در نظر داشتن اینکه قیمت چیلرهای یک مرحله ای حدودا بین 30 الی 50 درصد از چیلرهای دو مرحله ای و سایر انواع جذبی ارزان تر است، در مناطقی که سوخت فسیلی ارزان است در برآورد هزینه و سایر موارد اشاره شده فوق انتخاب و به کارگیری چیلر جذبی یک مرحله ای مقرون به صرفه تر و کاربردی تر خواهد بود.

اجزاء سیستم تهویه مطلوب و وظیفه هر یک از تجهیزات
همانطور که می دانیم حرارت همیشه از منبع گرم تر به منبع سرد تر  منتقل می شود، همانند جریان آب که از سطح بالا به سطح پایین بدون نیاز به مصرف کار یا انرژی منتقل می شود. حال اگر بخواهیم مقداری آب را از سطح پایین به سمت بالا انتقال دهیم نیاز به اختلاف سطح انرژی داریم. در سیستم های حرارتی نیز اگر بخواهیم گرما را از منبع با دمای پایین به منبع با دمای بالا منتقل کنیم باید انرژی صرف کنیم. این انرژی می تواند الکتریکی – حرارتی یا مکانیکی باشد ( مانند چیلر تراکمی یا چیلر جذبی یا کولر ماشین) حال با مقدمه فوق در نظر بگیریم اتاقی با دمای 25 درجه سانتی گراد داریم و در روزی از تابستان دمای بیرون اتاق 27 درجه سانتی گراد باشد. با توجه به توضیحات قبل گرما همیشه از بیرون (منبع گرما با دمای بالا) به داخل اتاق (منبع با دمای پایین) منتقل می شود. این گرما از دیوار، سقف، پنجره و همراه با هوای تازه ورودی به اتاق وارد می شود. از طرفی داخل اتاق نیز انرژی هایی در حال آزاد شدن به صورت گرما وجود دارد. مانند گرمای تولید شده از لامپ یا وسایل برقی و یا اجاق گاز که این گرما باعث گرما و گرمتر شدن اتاق می گردد. اگر ما بخواهیم دمای اتاق را در 25 درجه سانتی گراد ثابت نگه داریم لازم است کلیه گرمای وارد شده و تولید شده را از اتاق خارج کنیم و همانطور که گفته شد جهت این عمل نیاز به صرف انرژی داریم. اولین کاری که لازم است انجام شود این است که انرژی ها از اتاق جمع آوری شود. این کار توسط فن کویل یا هواساز یا دستگاه هایی از این قبیل صورت می گیرد. در ساختمان این دستگاه ها گرما از اتاق گرفته شده و به آب رابط بین چیلر و فن کویل (که آب چیلر نام دارد) داده می شود.
بنابراین آب ورودی به فن کویل سردتر و آب خروجی از آن گرم تر است؛ زیرا این آب حامل مقداری از انرژی اتاق است.
آب چیلر گرما را از طریق فن کویل گرفته و به چیلر می رساند. حال برای اینکه آب چیلر دائما بین چیلر و فن کویل در حال گردش باشد نیاز به پمپ هایی است که پمپ های چیلر نامیده می شوند. وقتی گرما از فن کویل به چیلر منتقل شد چیلر آن را از آب چیلر گرفته و به آب کولینگ می دهد. (آب کولینگ بین چیلر و برج خنک کننده در جریان است.)
چیلر برای اینکه گرما را از منبع با دمای پایین (آب چیلر) بگیرد و به منبع با دمای بالا (آب کولینگ) بدهد نیازمند مصرف انرژی است. این انرژی در چیلرهای جذبی از طریق آب گرم یا بخار تامین می شود و در چیلرهای تراکمی از طریق برق.
در چیلرهایی که انرژی آنها توسط آب گرم تامین می شود، گرما از دیگ آب گرم به آب رابط بین دیگ و چیلر داده می شود. این آب توسط پمپ های آب گرم همواره بین دیگ و چیلر در گردش است و انرژی گرمایی را از دیگ به چیلر منتقل می کند. خاطر نشان می گردد همیشه ر یک سیستم برای حفظ دمای ثابت و تعادل باید مجموع انرژی های ورودی و خروجی با هم برابر باشند. پس آب کولینگ علاوه بر اینکه گرمای ساختمان را به برج می برد باید گرمای وارد شده به چیلر از طریق آب گرم را نیز به برج انتقال دهد. وظیفه برج خنک کن نیز انتقال کلیه انرژی ها به محیط می باشد. این کار از طریق تبخیر سطحی انجام می گیر بدین صورت که در ارتباط بین هوا و آب در برج خنک کن مقداری از آب تبخیر می شود و انرژی مورد نیاز جهت تبخیر را از ذرات آب تبخیر نشده و هوای اطراف می گیرد.


 مبانی و طرز کار چیلرهای جذبی
1-3-اساس کار خنک کننده های جذبی (چیلرهای ابزوربشن)
اگر داخل بالن شیشه ای مقداری آب مقطر بریزیم سپس با درپوش و اتصالات مناسب به وسیله پمپ خلا ان را خلاء و یا واکیوم نماییم و مانومتری دقیق (جیوه ای) میزان خلا را نشان دهد، با توجه به دمای محیط مشاهده خواهیم کرد در درجه ای از فشار (وکیوم نسبی) آب داخل بالن شروع به جوشیدن می کند (بدون اینکه چراغ یا هیتری جهت گرم کردن ظرف بکار گرفته باشیم) و نهایتا بعد از چند لحظه جداره ظرف کاملا سرد خواهد شد.

:اساس چیلرهای جذبی را می توان با آزمایش فوق شرح داد
اکنون براساس این آزمایش می توان به چند اصل فیزیک و نهایتا تولید برودت پی برد. در وهله اول باید توضیح دهیم چگونه آب بدون اینکه توسط شعله یا هیتری گرم شود شروع به جوشیدن نموده است؟ و مطلب دوم اینکه چرا در اثر جوشیدن آب داخل ظرف، جداره آن سرد شده است؟ پدیده جوش یا به اصطلاح علمی تغییر فاز از حالت مایع به بخار به رابطه دو عامل دما و فشار مایع و همچنین ساختار مولکولی آن بستگی دارد.
به عنوان مثال آب (H_2 O) در شرایط فشار یک اتمسفر در 100 درجه سانتی گراد به جوش خواهد آمد. حال اگر عامل فشار تغییر یابد و در ظرفی سربسته فشار آب را به 2 اتمسفر برسانیم ر 120 درجه به جوش می آید (مانند آنچه در دیگ های زودپز اتفاق می افتد). عکس این عمل نیز صادق است؛ یعنی از شرایط طبیعی که فشار یک اتمسفر است به سمت کاهش فشار حرکت کنیم. مثلا در نیم اتمسفر آب در 81 درجه سانتی گرا به جوش خواهد آمد و اگر خلاء را تا 6mmHg (حدود یک صدم فشار جو) بیشتر کنیم آب با دمای حدود 6 درجه سانتی گراد به جوش خواهد آمد.

این خاصیت در مایعات مختلف فرق می کند. مثلا مایع آمونیاک با مایع الکل با فرمول های مختلف هر کدام در فشار معین تغییر فاز خواهند داد و تبیر خواهند شد. مانند آنچه در  یخچال های خانگی اتفاق می افتد. بنابراین از نقش دو عامل فشار و دمای مایع در تبخیر آگاه شدیم.
اکنون توضیح خواهیم داد که چرا در اثر تبخیر، کاهش دما اتفاق می افتد و چرا جداره ظرف سرد می شود. بر اساس آنچه توضیح داده شد وقتی دمای آب در شرایط طبیعی به 100 درجه سانتی گراد می رسد آب تبخیر می شود. اگر حین تبخیر یا بخار شدن، عامل گرمایش (چراغ یا هیتر) را خاموش کنیم، عمل جوش یا تبخیر متوقف می شود. بنابراین در می یابیم که عمل تبخیر نیاز به دریافت انرژی دارد. (اصطلاحا تبخیر یک فرایند گرماگیر است) و این فرایند می تواند در فشار بالاتر مانند دیگ های زودپز یا پایین تر از فشار جو صورت پذیرد.

مانند آنچه در بالن مورد آزمایش با چیلر جذبی عمل می شود. اما باید دانست که جسمی که از دمای -273 درجه سانتی گراد گرم تر باشد می تواند برای جسم سردتر خود مولد گرما باشد. مثلا آب مقطری که در داخل چیلر جذبی به علت پایین بودن فشار در حال تبخیر شدن است، گرمای نهان تبخیر خود را از طریق آب 60 درجه سانتی گراد که از طریق لوله های آب چیلر وارد چیلر جذبی می شود تامین می نماید و در اثر این گرمادهی دمای خود آب چیلر کاهش می یابد و مثلا به 6 درجه سانتی گراد تغییر خواهد نمود مانند آنچه در چیلر جذبی آب و لیتیوم بروماید اتفاق می افتد و این آن چیزی است که ما به آن نیاز داریم و از آن جهت خنک نمودن هوا در هواسازها و فن کویل ها با پروسه های صنعتی استفاده می نماییم


مثال فوق کاملا اساس و پایه کار چیلرهای جذبی آب و لیتیوم بروماید می باشد. در قسمت اوپراتور چیلرهای جذبی که آب سرد جهت مصارف برودتی استفاده می شود خلاء یا فشار واقعی حدود 4 الی 6 میلیمتر جیوه است و آب فقط تحت این فشار تبخیر می شود و گرمای نهان تبخیر را از آب جاری در لوله های اوپراتور دریافت می کند و در نتیجه آنرا سرد می نماید. اما بخار حاصل توسط محلول لیتیوم بروماید در قسمت جاذب یا ایزومر جذب می گردد و مانع از افزایش فشار داخل اوپراتور می گردد. این محلول (LiBr) که بخار آب را جذب و خود رقیق گشته به قسمت ژنراتور هدایت می شود و در آنجا توسط بخار یا آب داغ که دخل لوله های ژنراتور در جریان است غلیظ می گردد. برای جذب مجدد بخاری راهی قسمت ایزوبر می شود و بخار جدا شده کندانس شده و به قسمت اوپراتور باز می گردد. بالن توضیح داده شده در مثال فوق مانند بخش اوپراتور در چیلرهای جذبی عمل می کند

1- اواپراتور:
در این حالت مبرد (آب مقطر) بر روی سطوح لوله های اوپراتور از طریق نازل هایی پاشیده شده و تبخیر می گردد. و با توجه به اینکه عمل تبخیر یک فرایند گرماگیر است گرمای آب چیلر که در داخل لوله های اوپراتور جریان دارد را جذب می کند. در شرایط استاندارد (پایدار) فشار در مخزن پایین (آب سیستم تهویه مطبوع) که شامل اوپراتور و ابزوربر می باشد حدود 6 mmHg abs می باشد و مبرد در دمای حدود 2 درجه سانتی گراد تبخیر می گردد. در اثر این فرایند که انرژی معادل با 89/2484 کیلوژول نیاز دارد، آب چیلر با دمای 12 درجه سانتی گراد وارد اوپراتور شده و تا مای 7 درجه سانتی گراد خنک می شود


2- ابزوربر:
محلول واسطه (غلظت متوسط لیتیوم بروماید) بر روی سطح لوله های ابزوربر از طریق نازل های ویژه ای پاشیده می شود و بخار مولد آب مقطر را که در اوپراتور ایجاد گردیده، به طور دائم جذب می نماید. در این صورت ایجاد بخار و افزایش آن باعث افزایش فشار و شکستن وکیوم نخواهد شد. بدین ترتیب محلول غلظت متوسط لیتیوم بروماید ورودی به ابزوربر رقیق تر شده و در کف مخزن پایینی جمع می گردد. حرارت ناشی از حل شدن بخار آب در محلول جاذب، در ناحیه ابزوربر آزاد می گردد و توسط آب سرد برج که در داخل لوله های ابزوربر جریان دارد به خارج از چیلر منتقل می گردد


3- ژنراتور:
در ایزوبر یا جاذب، محلول رقیق کننده توسط پمپ محلول پس از گذاشتن از مبدل حرارتی به ژنراتور منتقل می گردد. این محلول بر روی سطوح لوله های ژنراتور جریان یافته و گرم می شود (انرژی حرارتی از طریق بخار و یا آب داغ تامین می گردد.) در نتیجه بخشی از مبرد تبخیر گردیده و از محلول رقیق جدا می گردد و غلظت محلول رقیق افزایش یافته و به محلول غلیظ تبدیل می گردد. حجم بخار تولید شده در ژنراتور بسته به میزان بار سرمایی مورد نیاز کنترل می گردد


4- کندانسور:
بخار مبرد تولید شده در ژنراتور از روی سطوح لوله های کندانسور (لوله هایی که آب برج خنک کن پس از عبور از لوله های ابزوربر وارد آنها می شود) عبور کرده و تقطیر می گردد و گرمای ناشی از عمل تقطیر که معادل 82/2292 کیلوژول بر کیلوگرم می باشد را به آب داخل لوله های کندانسور می دهد و آب مقطر ایجاد شده در داخل سینی واقع در زیر کندانسور جمع آوری و به اواپراتور باز می گردد


5- مبدل حرارتی محلول:
محلول غلیظی که از ژنراتور به ابزوربر باز می گردد قبل از ورود به ابزوربر از مبدل حرارتی محلول عبور کرده و گرمای خود را به محلول رقیقی که از ابزوربر به سمت ژنراتور منتقل می گردد، می دهد. در نتیجه گرمای محلول غلیظ به محلول رقیق انتقال می یابد. در نتیجه در ژنراتور انرژی کمتری برای تبخیر مبرد صرف می گردد و همچنین در ابزوربر میزان انتقال حرارت توسط آب سرد برج به میزان زیادی کاهش می یابد که وجود این مبدل حرارتی مجموعا سبب افزایش راندمان دستگاه و افزایشcop (ضریب عملکرد چیلر) می گردد.

 

6- سیستم برج (تخلیه گازهای غیر قابل تقطیر):
تولید گازهای غیرقابل تقطیر در چیلرهای جذبی سبب افزایش فشار نسبی در  اواپراتور شده و در نتیجه درجه حرارت آب چیلر افزایش یافته و کارایی چیلر را به شدت تقلیل می دهد. سیستم تخلیه گازهای غیرقابل تقطیر شامل شیر پرچ دستی، خلا سطح، شیر سلونوئید، تخلیه گاز و پمپ وکیوم می باشد. با بهره برداری صحیح از سیستم پرچ از افت ظرفیت برودتی چیلر و خوردگی در آن جلوگیری به عمل آمده و بهره برداری به صورت پایدار انجام خواهد شد

سرویس کار چیلر در تهران

برای خدمات تعمیر و نگهداری چیلرهای جذبی و تراکمی با شماره های زیر تماس بگیرید

09337752882    09127751882

 

سرویس چیلر

تکنولوژی اختلاف دمای بالا برای چیلر جذبی
 افزایش اختلاف دما در سیستم آب سرد شده به نسبت ساده می‌باشد. از طرف دیگر، برای افزایش اختلاف دما در سیستم آب خنک کننده، به ناچار بایستی اندازه چیلر بیشتر شود. به همین دلیل تکنولوژی اختلاف دمای بالا به ندرت بکار گرفته می‌شده است. شرکت های تولیدکننده چیلر جذبی ایده آل با استفاده از تکنولوژی انحصاری موفق به دستیابی و ساخت ماشین ابزوبشن با اختلاف دمای بالا در هر دو سیكل آب خنک کننده و آب سرد شده اند که نکته حائز اهميت و قابل توجه بدون افزایش در اندازه دستگاه می‌باشد


• اثرات
 با بکارگیری سیستم اختلاف دمای بالا می توان میزان توان مورد نیاز برای پمپ های آب سرد شده و آب خنک کننده را کاهش داد. دبی آب سرد شده و خنک کننده با استفاده از این سیستم کاهش می‌یابد.

تعمیر و نگهداری چیلر

 

شاخصه های عملکرد
• کنترل مناسب موجب عملکرد پر بازده و با صرفه سیستم می‌گردد.
چیلر - هیترهای جذبی ایده آل نه تنها در شرایط بار زیاد مصرف کمی دارند بلکه در حالت بار جزئی نیز آثار صرفه جویی انرژی خاص خود را دارا هستند. این ویژگی در زمستان‌ها و در فصل‌های میانی که دمای آب خنک کننده پائین است نیز وجود دارد. علاوه بر این با استفاده از سیستم کنترل دبی محلول منحصر به فرد، چیلر در محدوده وسیعی از بارهای بالا و پائین به صورت متعادل کار می‌کند. نمودار ارائه شده درصد سوخت مصرفی را برحسب درصد ظرفیت سرمایشی نشان می‌دهد

تعمیر و نگهداری چیلر
مصرف کم انرژی قابلیت اعتماد بالا و تعادل سیستم حتی در هنگام کارکرد طولانی مدت نیز حفظ می‌گردد


• کنترل بهینه در زمان عملکرد سبک (کم باری) منجر به کاهش مصرف انرژی در کل سیستم می‌گردد.
زمان مورد نیاز رقیق سازی محلول قبل از توقف چیلر محاسبه شده و توسط میکرو کامپیوتر کنترل و بهینه می‌گردد. در نتیجه زمان کارکرد پمپ و برج خنک کننده در هنگام رقیق سازی کاهش یافته و میزان انرژی مصرفی در کل سیستم کاهش می‌یابد


• سیستم برای بارهای سنگین (کارکرد سالانه ۴۰۰۰ ساعت و بیشتر) طراحی و مطابقت يافته است.
علاوه بر تبخیر و جذب سيكل دو مرحله ای سری  (EXH , EXS ) و جريان ACA  سری  (V) در یک ماشین جریان موازی میتوان انتظار فاز بیش از ۴۰۰۰ ساعت سالیانه را بدون نگرانی و قابلیت اعتماد بسیار داشت.


• تضمین عملکرد مطمئن دستگاه توسط سیستم هوشمند حفاظتی و پیش بینی شرایط غیرعادی
سیستم نگهداری حفاظتی و پیش‌بینی در شرایط غیر عادی، عملکرد مؤثر و متعادل دستگاه را تضمین
 می‌کند.


•موارد نگهداری حفاظتی و پیش بینی در شرایط غیر عادی:
١- عملکرد سیستم بازدارنده در مقابل بیش از حد سرد‌کردن آب سرد شده
۲- کنترل محدود کننده بار
٣- تشخيص عملكرد غير معمول سیستم پرچ
۴- حفاظت و کنترل بازدارنده در مقابل بیش از حد بالارفتن غلظت محلول
۵- شرایط غیر عادی دمای آب خنک‌کننده
۶- کثیف بودن لوله آب خنک‌کننده
۷- کثیف بودن لوله ژنراتور دما بالا
۸- کنترل بازدارنده بیش از حد خنک‌کردن مبرد
ملاحظات:
۱- یک تن تبرید (USRT1) معادل KW 3,516  (Kcal/h3,024) می‌باشد.
۲- دماهای آب داغ / سرد شده، دمای مطابق با شرایط در طول عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد.
٣- فاكتور رسوب برای آب سرد شده، داغ و آب خنک کننده (
0 . 000086m2 K / W ( 0 . 0001 m2 h° C / h) می‌باشد.
۴- فشار ماکزیمم کار کرد برای آب داغ، سرد شده و آب خنک کننده (kPa784 ( 8 kg / cm2G) است.
۵- محدوده کنترل ظرفیت در مشخصات استاندارد (ظرفیت آب سرد شده ، آب خنک کننده، ...) برای نوع گازسوز (کنترل نسبی )100% ~ 25 و برای نوع گازوئیل سوز (کنترل ۳ مرحله 100% ~ 40 می‌باشد.)
۶- ارزش حرارتی سوخت:

گاز طبیعی:

( [LHV]41 400 kJ/M3N (9890kcal/m3N)
[MHV]96 000 KJ/m3N (11000kcal/m3N)


گازوئیل:

 LHV]36 290 kJ/m3N (8670kcal/L)


۷- مقدار گوگرد گازوئيل کمتر از % 0 . 5vol
۸- برای سری‌های EXS  گازوئیل‌سوز با ما تماس بگیرید.
پانل کنترل مجهز به میکرو کامپیوتر با قابلیت کارکرد و نگهداری بالا


• پانل کنترل
پانل کنترل مجهز به میکرو کامپیوتر با قابلیت کارکرد و نگهداری بالا، کنترل سریع و دقیق عملکرد سیستم را فراهم ساخته است.
١- ویژگی بهبود یافته پاسخ سریع به نوسانات بار
 تغییرات دمایی به سبب تغيير بار توسط سیستم کنترل کننده PID  شناخته شده تا فوری توان گرمایی را متناسب با آن کنترل کند. از ویژگی‌های پاسخ سریع به نوسانات بار به منظور دستیابی به سیستم پیشرفته امروزی و بهبود شرایط داخلی تهویه مطبوع ساختمان می‌باشد.
۲- نشانگرهایی که به سادگی قابل دیدن می‌باشند، کنترل عملکردی صحیح را پشتیبانی می‌کند.
آیتم‌های صفحه نمایش شامل شرایط کاری و اطلاعات مربوط به خطا به خوبی کاربر را از وضعیت سیستم باخبر می‌کند.
٣- حمایت و نظارت به عملکرد مطمئن دستگاه توسط سیستم نگهداری حفاظتی و پیش‌بینی شرایط غیر عادی

سیستم نگهداری حفاظتی پیش‌بینی شرایط غیر عادی، عملکرد متعادل و مؤثر دستگاه را تضمین می‌کند.
مکانیزم Gear-link وlnterlock  ترمینال‌های اتصال خارجی:
مکانیزم Gear - link و Interlock
 برای دستیابی به عملکرد دقیق و مطمئن سیستم پیشنهاد می‌شود که چیلر هیتر جذبی خود را با پمپ آب سرد یاگرم شده، پمپ آب خنک کننده و فن برج خنک کننده، Inter lock كنيد. تمام عملکرد سیستم باید در سمت چیلر اجرا شود و توالی کاری و انتقال تماس بایستی براساس دیاگرام زیر تعيين شود.
نکات:
١- همیشه بایستی Gear – link  مربوط به آب سرد/ گرم شده و آب خنک کننده توسط چیلر صورت پذیرد. ۲- وقتی که فقط یک دستگاه تهویه مطبوع استفاده می‌شود. لازم است که Inter lock  دستگاه تهویه مطبوع برقرار شود.
٣- Gear – link  بایستی اجرا شود تا اگر پمپ آب سرد شده از حرکت ایستاد پمپ آب خنک کننده نیز از حرکت باز ایستد.
۴- *بیانگر عدم نیاز به این دستگاه در حالت گرمایش می‌باشد.


•ترمینال‌های اتصال خارجی

تعمیر و نگهداری چیلر جذبی

 

 

تعمیر و نگهداری چیلر

نکات مربوط به لوله کشی آب سرد/ گرم شده و آب خنک کننده:
(۱) لوله های آب بایستی مطابق دیاگرام نصب شود.
(۲) برای تشخیص جهت ورودی و خروجی به نقشه‌های نصب مراجعه کنید.
(۳) اجازه ندهید که فشار نسبی kPa 780 و یا بیشتر به سیستم وارد شود. ( در مورد دستگاه هایی که
برای فشار بالا ساخته شده‌اند .فشار مربوط به جای مقدار ذکر شده در نظر گرفته می شود.)
(۴) یک شیر تخلیه در پایین ترین شبکه لوله کشی بین شیر توقف stop valve  و چیلر - هیتر نصب کنید.
 (۵) یک دریچه هوا، بالاتر از چیلر هیتر نصب کنید.
(۶) دما سنج و فشار سنج را بر طبق نمودار نصب کنید.
(۷) هنگامی که سیستم آب سرد /گرم شده به صورت یک سیستم باز نیست ، یک مخزن انبساط مطابق نمودار نصب کنید.
(۸) برج خنک کننده را در مکانی که گاز خروجی از دودکش به سمت آن مکیده نشود، نصب کنید. اگر به علت جریان باد گازهای دودکش به سمت آن مکیده شود، امکان آلوده شدن آب خنک کننده و خوردگی لوله‌ها وجود خواهد داشت.
(۹) یک صافی با مش ۱۰ نصب کنید.
اگر آشغال زیادی در سیكل آب سرد شده همراه باشد، در لوله‌ها جمع شده و احتمالا منجر به مسدود شدن مسير آب سرد شده می‌گردد. آب خنک کننده مسدود شده ممکن است باعث بالا رفتن فشار خوردگی لوله‌ها شود.

(۱۰) یک منبع آب برای تمیز کردن لوله ها در نظر بگیرید.

ارتباطات الکتریکی چیلر

 

 

• روش روشن کردن دستگاه چیلر هیتر
دستگاه چيلر هیتر به طور استاندارد برای استفاده از منبع تغذیه ۳ فاز _ ۳ سیم که فاز S باید به زمین متصل شود.

• (ملاحظات استفاده)
- با مطالعه دقیق دستورالعمل و راهنمای عملکرد دستگاه و درک توضیحاتی که توسط سازنده در اختیارتان قرار میگیرد به درستی از دستگاه استفاده کنید.
•( ملاحظات نصب)
(۱) از نصب دستگاه در مکان هایی که مواد قابل اشتعال إبنزين ، تیتر،...) استعمال می‌شود و یا جایی که گازهای خورنده ( بخارآمونیاک، کلرین...) تولید می‌شود خودداری کنید، در غیر این صورت موجب آتش سوزی خواهد شد.
(۲) کارهایی از قبیل حمل، نصب، فونداسيون، الكتریكی، لوله کشی Inter Lock  عایق کاری گرم و سرد سیستم مهم می‌باشد. از شرکت‌های مجرب مشورت بگیرید. انجام این کارها به طور نامناسب ممکن است موجب برعکس کار کردن سیستم، شوک الکتریکی، نشت آب و یا مبرد و سوخت، مسئله کمبود اکسیژن و مشتعل شدن و سایر موارد گردد.
(۳) طراحی دودکش ممکن است نیاز باشد. از یک شرکت معتبر مشاوره بگیرید. انجام نامناسب آن ممکن است منجر به آتش سوزی، مشتعل شدن، کمبود اکسیژن و یا مسائل دیگر گردد.
(۴) طراحی پایپینگ مکش و دهش ممکن است نیاز باشد. از شرکت های مجرب مشاوره بگیرید. انجام نامناسب آن ممکن است کمبود اکسیژن و یا آتش سوزی را منجر گردد.
(۵) ضد آب ساختن سطحی که چیلر هیتر روی آن نصب می‌گردد و همانطور قراردادن کف شور پیرامون محل نصب دستگاه ضروری است. در نظر نگرفتن این مورد منجر به نشت آب می‌گردد. که این خود آسيب رساندن آب به تجهیزات مجاور را در پی دارد


برای دریافت خدمات نگهداری و سرویس چیلر در غرب تهران، شرق تهران، شمال تهران و جنوب تهران و اطلاع از هزینه سرویس چیلر با شماره  09127751882 سرویس کار چیلر جذبی و تراکمی تماس بگیرید

پرشین برودت متخصص در زمینه  سرویس، تعمیر و نگهداری چیلر 

tel  تعمیر و نگهداری تاسیسات حرارتی برودتی 09127751882